facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

"Nici" Hialuronowe

Medycyna estetyczna » "Nici" Hialuronowe

Inaczej hydrolit, soft lifting, lifting hialuronowy

 

 

Co to są nici hialuronowe?

 

Nici hialuronowe jest to opatentowana w 2008 r. innowacyjna  technika  zabiegowa w dermatologii estetycznej. Polega ona na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry, co pozwala na stworzenie specjalnego "rusztowania" dla skóry  i przywrócenia  harmonijnych kształtów i młodzieńczego wyglądu twarzy.

 

W jaki sposób powstał pomysł nici hialuronowych?

 

Inspiracją stał się zabieg tzw. złotych nici, dzięki któremu osiągano efekt zbliżony do liftingu. Zabieg ten miały wykonany m.in. takie gwiazdy Hollywoodu, jak Isabelle Adjani czy Catherine Deneuve.

 

Dlaczego nici z kwasu hialuronowego?

 

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w ludzkim organizmie, decyduje o napięciu, elastyczności i jędrności skóry. Wykazuje niezwykle silne działanie nawilżające, dzięki  zdolności  wiązania wody w naskórku. Dodatkowo obecność cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze aktywizuje produkcję kolagenu, wychwytuje i neutralizuje wolne rodniki.

 

Na czym polega  zabieg?

 

Lekarz za pomocą mikrokaniuli wprowadza  w wybrane miejsca na twarzy, specjalną techniką zabiegową, niewielkie, linijne depozyty kwasu hialuronowego.

 

Jakie są  efekty po zabiegu ?

 

Zabieg powoduje  natychmiastową poprawę owalu  twarzy,  wysmuklenie linii podbródka, delikatne uniesienie brwi i kącików ust, modeluje policzki, wypełnia ubytki tkanek. Poprawie wyglądu towarzyszą natychmiastowe efekty ujędrniające i nawilżające.

 

Jak długo trwa zabieg?

 

Czas trwania zabiegu zależy od ilości okolic poddawanych terapii, przeciętnie trwa około 30 minut.

 

Czy zabieg jest bolesny ?

 

Zabieg na ogół nie jest bolesny, jednocześnie  z wprowadzaniem do skóry preparatu kwasu hialuronowego, podawane jest znieczulenie. Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wkłuciu igły, dlatego około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane terapii, smaruje się maścią znieczulającą.

 

Co odczuwa się podczas zabiegu?

 

W trakcie zabiegu pacjent odczuwa lekkie ukłucia i rozpieranie.

 

Kiedy są widoczne i jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

 

Efekty zabiegu tzw. nici hialuronowych są natychmiastowe i ulegają wzmocnieniu w ciągu dwóch kolejnych tygodni, w związku ze zdolnością kwasu hialuronowego do wiązania wody. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 9-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta. 

 

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić  po zabiegu?

 

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Sporadycznie pojawia się zasinienie lub krwiak, co jest spowodowane uszkodzeniem drobnego naczynia w trakcie wprowadzania igły lub mikrokaniuli w tkankę. Wszystkie te objawy mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.

 

Jak należy postępować po zabiegu?

 

Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

 

Czy procedura wymaga specjalnych przygotowań?

 

Procedura  należy do grupy tzw. "zabiegów lunchowych" i nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg przeprowadzany jest szybko i cechuje go brak okresu rekonwalescencji. Jedynie na trzy dni przed nim nie należy przyjmować aspiryny i leków przeciwzapalnych.

 

Jak często można powtarzać zabieg?

 

Zabieg tzw. nici hialuronowych  można powtarzać cyklicznie, gdyż kwas hialuronowy jako substancją naturalną, ulega stopniowej biodegradacji i wchłonięciu. Każdy kolejny zabieg jest bardziej efektywny i wymaga użycia mniejszej ilości preparatu, ponieważ kwas hialuronowy, powoduje stymulację produkcji kolagenu. Aby nie dopuścić do całkowitego zaniku efektu, kolejny zabieg należy wykonać nie później  niż po 6-12 miesiącach.

  

Z jakimi innymi zabiegami zaleca się stosowanie zabiegu  nici hialuronowych ?

 

Zabieg nici hialuronowych może być stosowany jako monoterapia lub może być łączony z innymi zabiegami. Plan zabiegowy ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta. Mogą to być zabiegi wolumetrii policzków, odbudowy skroni, korekcji zmarszczek czy też poprawiające jakość skóry.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

  • ciąża i karmienie piersią,
  • miejscowe infekcje skórne,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym w aktywnym okresie choroby,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • choroby nowotworowe,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).

Czy zabieg jest bezpieczny ?

 

Dzięki procesowi produkcyjnemu, wykorzystującemu najnowsze osiągnięcia technologiczne, kwas hialuronowy używany w trakcie zabiegów jest najwyższej jakości. Gwarantuje to wyjątkową tolerancję preparatu przez organizm i doskonałą integrację z tkankami otoczenia. Wieloletnie doświadczenia w stosowaniu wypełniaczy i doskonaleniu technik ich podawania, sprawiają, że zabiegi są całkowicie  bezpieczne.