facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Carocelle Luteina & Zeaksantyna

Suplementy Diety » Carocelle Luteina & Zeaksantyna

     Najlepsza w swojej kategorii Luteina & Zeaksantyna jest najnowszym osiągnięciem naukowców z Cambrige (UK). W badaniach klinicznych udowodniono 2 razy wyższe stężenie luteiny we krwi w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

     Carocelle zapewnia unikalne połączenie luteiny i zeaksantyny - dwóch przeciwutleniaczy niezbędnych do utzrymania wzroku w dobrej kondycji. Luteina jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku w dobrej kondycji. Luteina chroni go przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

     Organizm ludzki nie potrafi wyprodukować luteiny i zeaksantyny, dlatego należy je dostarczyć z zewnątrz w postaci pokarmów lub suplementów diety. Dieta bogata w luteinę i zeaksantyne powoduje wzrost ich stężenia w plamce żółtej, zmniejszając jednocześnie ryzyko wystąpienia zwyrodnienia tej struktury siatkówki oraz zaćmy, które mogą być przyczyną utraty wzroku.

     Luteina i zeaksantyna obniżają ryzyko wystąpienia takich chorób jak:

  • zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, zaćma (katarakta) 
  • zwyrodnienie barwnikowe siatkówki
     

     Dodatkowo liczne badania udowodniły, iz luteina i zeaksantyna pozytywnie wpływają na funkcje poznawcze, zachowanie pamięci i płynności werbalnej u osób starszych.