facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Depilacja Laserowa LightSheer® Duet™

Terapia Laserowa » Depilacja Laserowa LightSheer® Duet™

 

 

Laser diodowy LightSheer® Duet™ firmy Lumenis jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem medycznym do usuwania zbędnego owłosienia, pracującym w technologii pulsacyjnej. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Inowacyjnością lasera LightSheer® Duet™jest możliwość wykorzystywania w trakcie zabiegu dwóch głowic o różnej wielkości:

  • małej głowicy - z systemem chłodzenia, zapewniającym komfort i praktycznie bezbolesność zabiegu,
  • dużej głowicy - z systemem zasysania skóry Vacum, umożliwiającym głębszą penetrację i absorpcję energii. Powiększone okienko zabiegowe pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu.

Na czym polega depilacja laserowa?


Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji laserowej konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego, faz wzrostu włosa oraz jego zróżnicowania w zależności od obszaru ciała.

Cebulka włosa jest utworzona z żywych komórek, natomiast trzon włosa jest strukturą martwą. Wzrost włosa odbywa się w sposób cykliczny. 

 

 

Okres intensywnego wzrostu to faza anagenu. Następnie włos przechodzi w fazę spoczynku - katagen, w której cebulka włosa obumiera. W trzeciej fazie cyklu- telogenie, włos jest przygotowany do wypadnięcia. Pod koniec tej fazy mieszek włosowy spontanicznie wchodzi w fazę anagenu. Tylko włosy będące w fazie anagenu mogą być trwale zniszczone wiązką promieniowania laserowego. Czas trwania anagenu zależy od lokalizacji, wieku, płci, a także gospodarki hormonalnej.

 

Jak działa laser depilacyjny? 

 

LightSheer® Duet™wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Wiązka światła emitowana przez laser jest absorbowana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę i zamieniana na ciepło. Powoduje to uszkodzenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów i destrukcję mieszka włosowego. Jeden impuls laserowy likwiduje od kilku do kilkunastu włosów. Działanie lasera skuteczne jest dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu- anagenu. Pozostałe okresy wzrostowe włosów, katagen i telogen, nie są wrażliwe na działanie lasera. Zjawisko selektywnej fototermolizy pozwala na destrukcję struktur mieszka włosowego zawierających melaninę, bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek.

 

 

 

Czy każdy rodzaj włosa można usunąć?

 

Depilacji najlepiej poddają się włosy grube i ciemne. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych. Po trzech zabiegach około 80-90%. Niewielki, pozostały odsetek, to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji, np. woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi, mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów.

 

Jak długo trwa zabieg?

 

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru ciała, na którym jest on wykonywany oraz koloru włosa.

 

Ilu zabiegów potrzeba,  aby osiągnąć zadawalający efekt?

 

Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w seriach, minimalnie  3-4 zabiegi. Ilość zabiegów oraz ich efekty, zależą od wielu czynników, takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, a także ilość, kolor i grubość włosów. W związku z tym, przed rozpoczęciem depilacji, trudno jest precyzyjnie określić ilość planowanych zabiegów, niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu.

Warto pamiętać, że uśpione mieszki włosowe, po jakimś czasie, mogą się reaktywować i zacząć produkować nowe włosy. Dlatego, po zakończeniu serii, może być potrzebny zabieg przypominający.

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Stopień odczuwania bólu jest uzależniony od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Istnieje możliwość znieczulenia depilowanego obszaru maścią (około godziny przed zabiegiem).

 

Czy zabiegi depilacji laserowej mają ogólny wpływ na organizm?

 

Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 µm i przenika do 2 mm w głąb skóry. Laser działa więc tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu.

 

 

 

Jak należy przygotować się do zabiegu?

 

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją dermatologiczną. Lekarz ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona i umyta. Na skórę, która ma być poddana działaniu lasera, nie stosujemy kremów, balsamów ani dezodorantów.

 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

 

Zabiegu nie przeprowadza się w przypadku ciąży, występowania chorób skórnych, padaczki i choroby nowotworowej. Zabieg nie jest także wskazany przy świeżej opaleniźnie i po użyciu samoopalaczy. Inne ewentualne przeciwwskazania są wykluczane podczas konsultacji poprzedzającej zabieg (może to być stosowanie kosmetyków z retinolem, leków i ziół światłouczulających, czy niedawno wykonany peeling).

 

Jak postępować po zabiegu?

 

Po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, postępować zgodnie z zaleceniami oraz stosować kosmetyki pielęgnacyjne z wysokimi filtrami UV.

 

Czy depilację laserową można wykonywać latem?

 

Depilację laserową można wykonywać w okresie silnego nasłonecznienia pod warunkiem odpowiedniego zdyscyplinowania pacjenta. Należy bezwzględnie używać kremów z blokerem UV oraz unikać słońca. Jeśli zabiegi wykonywane są w obrębie twarzy wskazane jest noszenie kapelusza, jeśli natomiast w obrębie ciała, zalecane jest noszenie odzieży zabezpieczającej przed bezpośrednim kontaktem skóry ze słońcem.

 

Jak wygląda procedura zapewniająca bezpieczeństwo zabiegu?

 

Podczas zabiegu zarówno pacjent, jak i osoba wykonująca zabieg, muszą stosować okulary ze specjalnymi filtrami ochronnymi.

Dodatkowo, głowica laserowa schładza skórę, zabezpieczając ją przed podrażnieniem termicznym.

 

O czym należy wiedzieć?

 

Długoletnie badania kliniczne prowadzone przez firmę Lumenis potwierdzają, że stosowanie do depilacji urządzeń o niewielkiej skuteczności np. kosmetycznych IPL (tzw.fotoepilacji) powoduje tylko częściowe uszkodzenie struktury mieszka włosowego, co sprawia, że trudno jest potem trwale wydepilować włos. Najlepsze rezultaty osiąga się, stosując od początku laser diodowy LightSheer Duet.

 

Efekty pozabiegowe:

(kliknij zdjęcie aby powiększyć)

 

Pliki do pobrania: