facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Fale Radiowe - Carismed Kontur MD

Zabiegi na Twarz » Fale Radiowe - Carismed Kontur MD

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=S7jS8JoYD0Y

 

 

Odmładzanie falą radiową (RF - Radio Frequency) powoduje poprawę owalu twarzy, napięcia i jędrności skóry, odmłodzenie okolicy oczu, korekcję podwójnego podbródka i tzw. worków pod oczami. Skuteczność zabiegów osiągamy  poprzez odnowę struktury kolagenowej skóry. Carismed Kontur  MD wykorzystuje opatentowaną Technologię Wielobiegunowych Fal Radiowych, gwarantującą skuteczny i długotrwały efekt. Zabieg ten można stosować pojedynczo lub w seriach, można również łączyć z innymi procedurami.  

 


Jak działa Carismed Kontur MD?  


Głowica urządzenia emituje pole elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, powodując  podgrzanie włókien kolagenowych skóry, co prowadzi do zmiany ich struktury oraz  natychmiastowego  obkurczenia. Długofalowym skutkiem zabiegu jest pobudzenie i stymulacja fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, co powoduje stopniową przebudowę i pogrubienie skóry właściwej. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, dochodzi do ujędrnia, zagęszczenia i biorewitalizacji skóry, wygładzenia zmarszczek oraz pogłębienia efektu liftingu. Końcowy efekt odmłodzenia uzyskujemy po 3 - 6 miesiącach od zabiegu. Fale radiowe skutecznie oddziaływają również na komórki tłuszczowe, powodując ich rozpuszczenie, poprawiają mikrokrążenie  oraz  metabolizm komórkowy.
  
Jak wygląda zabieg?


Za pomocą specjalnych głowic, emitujących  fale radiowe,  wykonywany jest masaż leczonej powierzchni, która  nawilżana jest specjalnym  preparatem,  zwiększającym  przewodnictwo energii.  Celem zabiegu jest  osiągnięcie  kontrolowanego rozgrzania tkanek  do temperatury około 40-42°C .

Jak długo trwa zabieg ?

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 40 minut.

 


Jakie są wskazania do wykonania zabiegu ? 

 • poprawa  owalu twarzy,
 • korekcja podwójnego podbródka,
 • spłycenie zmarszczek,
 • odmłodzenie okolicy oczu,
 • zmniejszenie "worków" pod oczami,
 • pojędrnienie skóry twarzy, szyi i dekoltu,
 • zapobieganie starzeniu się skóry.

Ile zabiegów (oraz w jakiej częstotliwości) należy wykonać, aby uzyskać zadowalające efekty?

Ilość zabiegów jest uzależniona od kondycji skóry. Pojedynczy zabieg z użyciem RF zalecany  jest profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia. Seria zabiegów przeznaczona jest dla osób po 35 roku życia. Najczęściej terapia obejmuje od 6 do 8 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia. Zabieg można wykonywać bez względu na rodzaj i fototyp skóry, również u osób z opaloną skórą.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?                  
 
Zabieg jest bezbolesny, towarzyszy mu uczucie ciepłego lub gorącego masażu.

 
Co dzieje się po zabiegu ?


Po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry i przejściowy wzrost temperatury powierzchni poddawanej zabiegowi. Objawy te ustępują po kilkudziesięciu minutach od zakończenia terapii, co umożliwia powrót do normalnej aktywności.
 
Kiedy pojawiają się i jak długo utrzymują się efekty zabiegów?


Efekty są widoczne już po pierwszej sesji i narastają wraz z każdym następnym zabiegiem. Pełny rezultat uwidocznia się w okresie od 3 do 6 miesięcy po przeprowadzeniu terapii. Efekty zabiegu, w zależności od właściwości skóry, utrzymują się około 2 lat.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?


Zabiegi z użyciem fal radiowych można stosować w terapii skojarzonej z kwasem hialuronowym, toksyną botulinową, mezoterapią, peelingami, mikrodermabrazją oraz zabiegami kosmetycznymi.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?


Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu  są:

 • ciąża,
 • choroby skóry  w obszarze, który ma być poddany zabiegowi,
 • choroby nowotworowe,
 • padaczka,
 • elektroniczne i metalowe implanty,
 • rozrusznik serca,
 • choroby autoimmunologiczne. 

 
Czy zabieg z wykorzystaniem fal radiowych jest bezpieczny?


Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Fale radiowe /diatermia/ są używane w medycynie, chirurgii i kosmetyce od kilkudziesięciu lat. Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.