facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Fale Radiowe - Carismed Kontur RF

Zabiegi na Ciało » Fale Radiowe - Carismed Kontur RF

Carismed Kontur MD to urządzenie do modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, z równoczesnym efektem poprawiającym napięcie i pojędrnienie skóry. Skuteczność zabiegów, w zakresie wyszczuplania ciała, osiągamy dzięki synergicznemu działaniu opracowanych technologii, które zapewniają zwiększony metabolizm komórek tłuszczowych, co bezpośrednio wpływa na utratę wagi ciała. Carismed Kontur MD wykorzystuje opatentowaną Technologię Wielobiegunowych Fal Radiowych, gwarantującą  skuteczny i długotrwały efekt.

 

Jak działa Carismed Kontur MD ?

 

Głowica urządzenia emituje pole elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, powodując podgrzanie tkanki tłuszczowej, co zwiększa metabolizm /spalanie/ komórek tłuszczowych poprzez przyśpieszenie przebiegu reakcji biochemicznych w tkance podskórnej. Efektem tego jest zmniejszenie wielkości komórek tłuszczowych, wyszczuplenie i redukcja obwodu ciała. Zmniejszenie napięcia  pomiędzy poszczególnymi  warstwami  skóry prowadzi do redukcji cellulitu. Usuwanie komórek tłuszczowych  z organizmu, następuje przez naturalne procesy metaboliczne. RF powoduje również podgrzanie włókien kolagenowych skóry, co prowadzi do zmiany ich struktury i natychmiastowego obkurczenia oraz stopniowej przebudowy i pogrubienia skóry właściwej. W efekcie  dochodzi do ujędrnienia, poprawy napięcia i elastyczności skóry.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją, na której przeprowadzony jest wywiad i dokonywane są niezbędne pomiary. Obszar poddawany zabiegowi jest nawilżany preparatem, który zwiększa przewodnictwo energii. Za pomocą specjalnych głowic, emitujących fale radiowe,  wykonywany jest masaż leczonej powierzchni. Celem zabiegu jest  osiągnięcie  kontrolowanego rozgrzania tkanek do temperatury około 40-42°C .

 

W jakich okolicach może być wykonany zabieg?

 

Najczęściej wybierane obszary to:

 • brzuch
 • uda,
 • biodra i pośladki,
 • łydki,
 • ramiona,
 • dekolt.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu ?


Zabieg powoduje zmniejszenie lokalnej otyłości, wyszczuplenie, a także pojędrnienie i uelastycznienie skóry. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji i narastają  z każdym kolejnym zabiegiem. 


Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu ?

 

Fale radiowe rozpuszczają komórki tłuszczowe, zatem efekt zabiegu jest stały. Należy jednak pamiętać, że niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, mogą prowadzić  do dalszego odkładania się tkanki tłuszczowej w różnych okolicach ciała. Dlatego, poza prowadzeniem zdrowego trybu życia i aktywnością fizyczną, zalecane są zabiegi podtrzymujące. W Centrum DERMEDICA, pacjenci w trakcie zabiegów, objęci są opieką dietetyczki, w celu wdrożenia prawidłowych nawyków żywieniowych.

 

Ile zabiegów i w jakiej częstotliwości trzeba wykonać, aby uzyskać zadowalające efekty?
 

W zależności od leczonej powierzchni, dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Ich ilość zależy od oceny kondycji i wielkości zmienionej powierzchni. Najczęściej terapia obejmuje od 6 do 10 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia. 
 

Jak długo trwa zabieg?
 

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego terapii i wynosi około 60 minut. 
 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?
 

Zabieg jest bezbolesny, towarzyszy mu uczucie ciepłego lub gorącego masażu.
 

Co dzieje się po zabiegu

 

Po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry i przejściowy wzrost temperatury powierzchni poddawanej zabiegowi. Objawy te ustępują po kilkudziesięciu minutach od zakończenia terapii, co umożliwia powrót do normalnej aktywności.

 

Jak postępować przed i po zabiegu?
 

W dniu zabiegu niezbędne jest wypicie dwóch litrów wody, co przyspiesza metabolizm i drenaż komórek tłuszczowych. Zalecana jest również aktywność fizyczna np. godzinny spacer w umiarkowanym tempie.

 

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

 

Po każdym zabiegu (lub między zabiegami) zalecany jest drenaż limfatyczny, który wspomaga wydalanie z organizmu  komórek tłuszczowych, co przyśpiesza efekty zabiegowe.

 

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?
 

Zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Delikatne zaczerwienie skóry i uczucie ciepła wywołane zabiegiem, znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia procedury.

 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

 • wyszczuplenie i modelowanie ciała,
 • redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
 • redukcja cellulitu,
 • ujędrnienie ciała i likwidacja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki),
 • zmniejszenie blizn i rozstępów,
 • poprawa jakości skóry ciała.

Zabiegi zalecany są również  dla kobiet po porodzie, w celu  redukcji  nagromadzonej  w czasie ciąży tkanki tłuszczowej oraz uelastycznienia skóry w wybranych obszarach ciała. Procedurę można rozpocząć już po 2 miesiącach po porodzie.


Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
 

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, choroby skóry w obszarze, który ma być poddany zabiegowi, choroby nowotworowe, padaczka, elektroniczne i metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne.

 

Czy zabieg z wykorzystaniem fal radiowych jest bezpieczny?

 

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Fale radiowe /diatermia/ są używane w medycynie, chirurgii i kosmetyce od kilkudziesięciu lat. Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.