facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Fraxel re:store

Terapia Laserowa » Fraxel re:store

FRAXEL re:store ™ to najnowszej generacji laser frakcyjny, zapewniający całkowicie bezpieczny, kontrolowany i spektakularny efekt estetyczny. Biorąc pod uwagę dużą skuteczność zabiegu i niewielki stopień uciążliwości dla pacjenta, można go nazwać przełomem w dziedzinie laserowej odnowy skóry, złotym standardem laseroterapii.

 

Jak działa FRAXEL re:store ™?

 

 

FRAXEL re:store ™ emituje światło o  długości fali 1550 nm, którego energia  jest absorbowana przez zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej wodę. W trakcie zabiegu nie zostaje naruszona warstwa rogowa naskórka. Laser frakcyjny, w skórze objętej leczeniem, wykonuje tysiące mikrootworków, tak zwanych stref mikrotermalnych. Skóra wokół tych stref jest nienaruszona i aktywnie uczestniczy w procesach szybkiej odnowy. Regeneracja pełnej grubości naskórka następuje już w ciągu 24 godzin. Obumarłe fragmenty komórek skóry i komórek barwnikowych, z obszaru naskórka i skóry właściwej, wydalane są na jej powierzchnię w ciągu około 5 dni, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi. W trakcie jednego zabiegu, kontrolowanemu uszkodzeniu, poddaje się od 20 do 48% powierzchni skóry.

 

 

Jakie  są wskazania do wykonania zabiegu ?

 • blizny potrądzikowe,
 • blizny pourazowe,
 • blizny pooperacyjne,
 • rozstępy,
 • resurfacing- odmłodzenie skóry, twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
 • lifting laserowy,
 • zmarszczki,
 • zmniejszanie wielkości porów,
 • przebarwienia /melazma/,
 • rogowacenie starcze,
 • zniszczenia posłoneczne skóry twarzy i ciała,
 • rogowacenie posłoneczne.

 

Jak długo trwa zabieg?

 

Czas trwania  zabiegu wynosi od 20 do 40 minut, w zależności od  leczonej okolicy.

 

 

Jaki jest schemat terapii?

 

Schemat terapii dobierany jest u każdego pacjenta indywidualnie i ustalany na konsultacji lekarskiej poprzedzającej zabieg. Najczęściej terapia obejmuje od 3 do 6 zabiegów,  przeprowadzanych w odstępach czterech tygodni.

 

Kiedy są widoczne  i jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

 

Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Pacjenci odczuwają poprawę jędrności, gęstości i kolorytu skóry po każdym zabiegu. Redukcji  ulegają przebarwienia, drobne zmarszczki, co prowadzi do poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Blizny i rozstępy ulegają spłyceniu, stają się mniej widoczne, kolorem przypominają zdrową skórę. Proces odbudowy włókien kolagenowych powoduje, że rezultaty leczenia widoczne są w ciągu kilku, kilkunastu tygodni od zabiegu. Efekt kuracji utrzymuje się do kilku lat.

 

 

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

 

Odnowa pełnej grubości naskórka następuje już w ciągu 24 godzin po zabiegu. Obumarłe fragmenty komórek skóry i komórek barwnikowych, z obszaru naskórka i skóry właściwej, wydalane są na jej powierzchnię w ciągu 5 dni, w zależności od okolicy poddanej terapii laserowej i poziomu natężenia parametrów  zabiegowych. Większość pacjentów, bezpośrednio po zabiegu, może powrócić do pełnej aktywności, ponieważ warstwa rogowa naskórka pozostaje nieuszkodzona. Skóra po zabiegu laserem Fraxel re:store ™ może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W drugim dniu, obrzęk zmniejsza się, natomiast rumień ustępuje stopniowo, po kilku dniach. Od 3 doby po zabiegu, następuje złuszczanie starego naskórka. Pełna regeneracja  miejsc poddanych terapii trwa od 10 do 14 dni.

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Stopień odczuwania bólu jest uzależniony od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, godzinę przed zabiegiem, stosuje się specjalną maść znieczulającą oraz tabletki  przeciwbólowe. Komfort zabiegu poprawia chłodzenie miejsc zabiegowych nawiewem chłodziarki.

 

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu?

 

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Pacjent odczuwa nieznaczne pieczenie i tkliwość przy dotyku. Może obserwować tzw. efekt opalonej skóry.  Wszystkie te objawy mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku  dni od zabiegu.

 

Jak należy postępować po zabiegu?

 

Po zabiegu należy unikać basenu i sauny, przez cztery tygodnie obowiązuje ochrona przed promieniami słonecznymi. Bezwzględnie trzeba  stosować filtry przeciwsłoneczne i zalecone przez lekarza preparaty regenerujące. Nie należy korzystać z solarium.

 

Czy procedura wymaga specjalnych przygotowań?

 

Procedura nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu ustalenia właściwego schematu leczenia. Przed zabiegiem nie należy się opalać.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • świeża opalenizna (zakaz opalania do 2-4 tygodni przed zabiegiem)
 • stosowanie leków światłouczulających
 • infekcje wirusowe (opryszczka) i bakteryjne skóry leczonej
 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa
 • doustna terapia pochodnymi witaminy A,