facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Lipomassage

Zabiegi na Ciało » Lipomassage

LPG Endermolab Lipomassage

 

 

Co to jest metoda Lipomasage?

 

Lipomasage jest jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu, rozstępów, leczenia blizn, wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz ujędrniania skóry.

Metoda  opracowana została przez francuską firmę LPG®  i wykonywana jest przy użyciu  urządzenia medycznego LPG Endermolab. LPG®  oferuje estetyczne, sportowe i terapeutyczne zabiegi na ciało, twarz, szyję, dekolt i biust. Badania kliniczne potwierdzają, iż jest to jedna z najskuteczniejszych  metod wspomagających odchudzanie, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Oprócz zabiegów estetycznych (drenaż, ujędrnianie, zabiegi antycellulitowe, wyszczuplanie itp.) oraz programów sportowych (przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł; regeneracja powysiłkowa) wspomaga leczenie uszkodzeń mięśni, więzadeł, ścięgien.

 

Jak działa zabieg urządzeniem LPG Endermolab?

 

Lipomassage to rodzaj masażu, który wykonywany jest mechanicznie. Technika wykonywania zabiegu lipomassage opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elektronicznie sterowane rolki, umieszczone w hermetycznej komorze, działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałd skórny, który jest zwijany przez pierwszą rolkę, a rozwijany przez drugą. Aby osiągnąć pełną stymulację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu, proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Intensywność podciśnienia jest indywidualnie dobierana, tak, aby zabieg nie był bolesny.

 

Jakie są wskazania do zabiegu Lipomasage?

 

•   działanie antycellulitowe i wyszczuplające,

•   modelowanie i kształtowanie sylwetki,

•   ujędrnianie  skóry po odchudzaniu,

•   terapia przeciwobrzękowa,

•   drenaż oraz poprawa krążenie krwi i limfy,

•   eliminacja toksyn z organizmu,

•   rozluźnianie napiętych mięśni.

 

Jak wygląda procedura zabiegu urządzeniem LPG  Endermolab?

 

Cały proces sterowany jest komputerowo. Podczas zabiegu Endermologii pacjent ubrany jest w specjalnie zaprojektowany kostium, tzw. endermowear, który ma za zadanie zwiększyć poślizg rolek oraz chroni przed uszkodzeniami naskórka, jak również zapewnia pacjentowi intymność. Terapeuta prowadząc głowice, powoduje powstanie przy pomocy podciśnienia fałdu skórnego. Skóra przybiera kształt fali, która rolowana jest dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz za pomocą rolek. W ten sposób stymulowana  jest tkanka, a zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Skóra ta jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie i metabolizm. Podczas zabiegu, poprzez układ limfatyczny usuwane są z organizmu toksyny i komórki  tłuszczowe oraz pobudzona zostaje produkcja elastyny i kolagenu, co dodatkowo poprawia elastyczność skóry. Zabieg lipomassage działa także relaksująco i odprężająco, co skutecznie łagodzi stres. Oczyszczenie organizmu z toksyn, pozwala skórze odzyskać młody i zdrowy wygląd.

 

 

 

Jakie  terapie są stosowane  przy użyciu  LPG  Endermolab?

 

Endermologia LPG – terapia dla osób o sylwetce androidalnej

Zabieg ten jest przeznaczony dla kobiet o budowie androidalnej, u których występuje nagromadzenie tłuszczu w górnej części ciała (na brzuchu, plecach, ramionach). Technika LPG Roll’in wspomaga wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, pozwala się pozbyć tkanki tłuszczowej, która jest oporna na ćwiczenia fizyczne i diety. W trakcie zabiegów poprawia się elastyczność i jędrność skóry.

 

Endermologia LPG  - terapia dla osób o sylwetce gynoidalnej

Zabieg przeznaczony dla kobiet o sylwetce gynoidalnej, u których występuje nagromadzenie tłuszczu w dolnej części ciała (na biodrach, pośladkach, nogach). Połączone oddziaływanie technik LPG Roll’in i Roll’out sprzyja wyszczupleniu i ujędrnieniu skóry. Dodatkowo oddziaływanie techniki LPG Roll’up harmonijnie modeluje ciało i efektywnie wygładza skórę objętą cellulitem.

 

Endermologia LPG – zabieg wyszczuplający

Zabieg przeznaczony dla kobiet, u których występują predyspozycje do gromadzenia tłuszczu na całym obszarze ciała. Technika LPG Roll’in stymuluje adipocyty, aktywując uwalnianie tłuszczu w obszarach, które są oporne na ćwiczenia fizyczne i diety. Technika LPG Roll’out uzupełnia to oddziaływanie, aktywując produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do ujędrnienia skóry. Ponadto, technika Roll’up pozwala w sposób trwały wygładzać skórę objętą cellulitem.

 

Endermologia LPG – zabieg antycellulitowy

Ponieważ cellulit dotyczy prawie wszystkich kobiet, nawet bardzo szczupłych, firma LPG opracowała specjalny zabieg antycellulitowy. Wyjątkowe oddziaływanie techniki Roll’up umożliwia stopniowe wygładzenie skóry objętej cellulitem i uzyskanie widocznego polepszenia jakości skóry.

 

Endermologia LPG – zabieg ujędrniająco- modelujący

Ten ekskluzywny zabieg został opracowany specjalnie dla skóry mającej skłonności do wiotczenia. Technika LPG Roll’out połączona z sekwencyjną stymulacją, oddziałuje bezpośrednio na fibroblasty, aktywując je do wytwarzania kolagenu i elastyny. Odbudowa struktury skóry od wewnątrz daje szybki i wyraźnie widoczny efekt wygładzenia i ujędrnienia.

 

Endermologia LPG – zabieg dla mężczyzn

Zabieg ten jest przeznaczony dla mężczyzn, u których tłuszcz gromadzi się głównie w obszarze klatki piersiowej, brzucha i talii. Technika LPG Roll’in wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, wyszczupla sylwetkę, równocześnie pojędrnia i uelastycznia skórę. 

 

Ile czasu  trwa zabieg i jak często jest wykonywany?

 

Zabieg trwa ok. 40  minut i jest wykonywany  początkowo dwa razy, później raz w tygodniu. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 8 do 10 zabiegów. Dokładna ich liczba jest uzależniona od oczekiwań pacjenta oraz indywidualnych predyspozycji.

 

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu Lipomassage?   
 

Seria zabiegów  powoduje  wyraźny efekt redukcji cellulitu. Wpływa na zmniejszenie lokalnej otyłości, wyszczuplenie,  a także poprawia wygląd skóry. Rezultaty jakie osiąga się dzięki  lipomassage ® zależą od indywidualnych cech budowy, fizjologii i nawyków żywieniowych.

   

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?
 

Zabieg jest bezbolesny.  Pacjent odczuwa  delikatny  masaż.

 

Jak postępować przed i po zabiegu?

 

W dniu zabiegu niezbędne jest wypicie dwóch litrów wody, co przyspiesza metabolizm i drenaż  komórek tłuszczowych. Zalecana jest również aktywność fizyczna np. godzinny spacer w umiarkowanym tempie.

Zabiegi Lipomassage™ najlepiej łączyć z odpowiednią  pielęgnacją. Terapeuta dobiera stosowne kosmetyki, które należy stosować w kuracji domowej. Po zabiegu wchłanialność tkanek jest większa i substancje aktywne zawarte w kremach są lepiej przyswajane.

 

Lipo slim gel
Detox draining serum

Firming contour fluid

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Lipomassage ?

•   ciąża (oprócz zabiegu drenującego nogi),

•   żylaki,

•   aktywna choroba nowotworowa.