facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Mezoterapia igłowa

Medycyna estetyczna » Mezoterapia igłowa

 
Mezoterapia igłowa to, od wielu lat, jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Jest doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, leczenia wypadania włosów i cellulitu. Pozwala na uzyskiwanie szybkich i doskonałych efektów.
 
Co to jest mezoterapia igłowa?
 
Mezoterapia igłowa jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych (witamin, mikroelementów, aminokwasów, kwasu hialuronowego) w odpowiednią warstwę skóry właściwej.
 
Jak wygląda zabieg?
 
Lekarz za pomocą cienkiej igły, specjalną techniką zabiegową, podaje w wybrane miejsca, niewielkie ilości aktywnych preparatów.
W zależności od wskazań, rodzaju i właściwości preparatu stosuje się różne techniki podawania i odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zabiegami.
Najczęściej stosuje się metodę na tzw. „grudkę” polegającą na wykonaniu szeregu płytkich śródskórnych wkłuć z pozostawieniem grudki - depozytu preparatu- na obszarze poddanym zabiegowi. Wchłonięcie grudki następuje w ciągu kilku godzin do kilku dni.
W przypadku dużej gęstości preparatów stosuje się technikę linijną polegającą na linijnym podawaniu preparatu w głębsze warstwy skóry.
Inną metodą jest technika nappage polegająca na licznych mikronakłuciach z pozostawieniem części preparatu na skórze, który ulega samoistnemu wchłonięciu.
 
Jakie preparaty stosowane są do mezoterapii igłowej?
 
Do mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.
 
Dawniej w gabinecie sporządzano roztwory do iniekcji, które stanowiły zazwyczaj mieszaninę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. 
 
Jakie są wskazania do zastosowania mezoterapii igłowej?
 
Mezoterapia igłowa jest stosowana w celu rewitalizacji, nawilżenia, odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Bardzo skutecznie odmładza okolice oczu, likwiduje obrzęki i zasinienia. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów. Przynosi znaczące rezultaty w leczeniu łysienia i profilaktyce wypadania włosów.
 
Jakie efekty zapewnia mezoterapia igłowa?
 
Mezoterapia twarzy, szyi, dekoltu - poprawa nawilżenia, jędrności, gęstości i kolorytu skóry, redukcja przebarwień, spłycenie drobnych zmarszczek, co prowadzi do poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia.
 
Mezoterapia okolicy powiek – zmniejszenie obrzęków i cieni wokół oczu, zwiększenie elastyczności i jędrności skóry powiek, wygładzenie drobnych zmarszczek.
 
Mezoterapia owłosionej skóry głowy – zahamowanie wypadania włosów, stymulacja odrostu włosów, poprawa kondycji włosów, zwiększenie gęstości oraz grubości włosów.
 
Mezoterapia rozstępów – redukcja i poprawa wyglądu rozstępów, stają się one  mniej widoczne, kolorem przypominają zdrową skórę.
 
Mezoterapia cellulitu – wygładzenie skóry, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej.
 
Kiedy są widoczne i jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
 
Najlepsze efekty daje seria zabiegów, chociaż korzystne zmiany widoczne są już u wielu osób po pierwszym zabiegu. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 6-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta.
 
Jak długo trwa zabieg?
 
Czas trwania zabiegu zależy od ilości okolic poddawanych terapii, przeciętnie trwa około 30 minut.
 
Czy zabieg jest bolesny?
 
Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wkłuciu igły, dlatego około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane terapii, smaruje się maścią znieczulającą.
 
Co odczuwa się podczas zabiegu?
 
W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekkie ukłucia i rozpieranie.
 
Jaki jest schemat terapii?
 
W zależności od leczonej powierzchni, dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Schemat terapii dobierany jest u każdego pacjenta indywidualnie w zależności od wskazań i rodzaju użytego preparatu. Najczęściej terapia obejmuje od 6 do 10 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach od jednego do czterech tygodni.
 
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu?
 
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Sporadycznie pojawia się zasinienie lub krwiak, co jest spowodowane uszkodzeniem drobnego naczynia w trakcie wprowadzania igły w tkankę. Wszystkie te objawy mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.
 
Jak należy postępować po zabiegu?
 
Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Należy stosować filtry przeciwsłoneczne i zalecone przez lekarza preparaty regenerujące.
 
Czy procedura wymaga specjalnych przygotowań?
 
Procedura nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu dobrania odpowiedniego preparatu. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków wydłużających czas krwawienia takich jak: aspiryna, acard.
 
Z jakimi innymi zabiegami zaleca się stosowanie zabiegu  mezoterapii igłowej?
 
Zabieg mezoterapii może być stosowany jako monoterapia lub może być łączony z innymi zabiegami takimi jak: peelingi, korekcja zmarszczek, wolumetria, endermolift czy lipomasaż. 
 
Plan zabiegowy ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.
 
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?
  • ciąża i karmienie piersią,
  • miejscowe infekcje skórne,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym w aktywnym okresie choroby,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • choroby nowotworowe,
  • nadwrażliwość na preparaty stosowane do mezoterapii,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).
Czy zabieg jest bezpieczny?
 
Wszystkie stosowane do zabiegu preparaty mają atesty świadczące o jakości i bezpieczeństwie, a wieloletnie doświadczenie naszych lekarzy w ich podawaniu sprawia, że zabiegi są całkowicie bezpieczne.