facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Modelowanie Ust

Medycyna estetyczna » Modelowanie Ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

 

Modelowanie ust cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ich jędrność, wielkość i kształt niejednokrotnie mają wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Ideałem są gładkie, symetryczne wargi o prawidłowym nawilżeniu i zabarwieniu. Pełne, zmysłowe usta to atrybut kobiecości, przyciągający uwagę płci przeciwnej i podnoszący atrakcyjność kobiety. Tym, którzy pragną zmienić wygląd swych ust lub zredukować skutki ich starzenia, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Do modelowania ust używamy preparatów na bazie kwasu  hialuronowego, które nadają wargom objętość, korygują ich kontur, nawilżają i podnoszą  opadające kąciki.

 

Jak przebiega zabieg?

 

Zabieg polega na precyzyjnym wprowadzeniu preparatu kwasu hialuronowego w skórę właściwą warg, przy pomocy jednorazowej ampułko-strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Po zabiegu,  miejsce wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest masowane, by równomiernie rozprowadzić preparat. W zależności od oczekiwań pacjenta, istnieje możliwość poprawienia konturu ust, zwiększenia objętości wargi górnej i dolnej, nawilżenia oraz podniesienia kącików ust. Modelowanie kształtu ust powoduje poprawę ich wyglądu i odmłodzenie, przy jednoczesnym zachowaniu efektu naturalności.

Jak długo trwa zabieg ?

 

Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut.

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

 • zwiększenie objętości wargi czerwonej,
 • modelowanie konturu ust,
 • likwidacja asymetrii kształtu ust,
 • podkreślenie tzw. łuku Kupidyna,
 • podniesienie kącików,
 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust.

Jak długo utrzymują się efekty pozabiegowe?

 

Estetyczny efekt po zabiegu, utrzymuje się około 9-12 miesięcy. Uzależniony jest od rodzaju skóry, trybu życia pacjenta, korzystania z kąpieli słonecznych i solarium.

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Okolice ust są bardzo wrażliwe, dlatego  proponujemy pacjentom znieczulenie miejscowe (przy pomocy kremu znieczulającego, ok. 30-40 min. przed zabiegiem) lub przewodowe tzw. stomatologiczne.

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

 

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać intensywnego nagrzewania (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz wzmożonego wysiłku fizycznego. Wszystkie te zalecenia, mają na celu, uzyskanie jak najlepszego efektu.

 

Jakie  są działania niepożądane?

 

Po zabiegu może  wystąpić obrzęk warg, zaczerwienienie, niekiedy zasinienie lub krwiak, w miejscu  wkłucia igły. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

 • ciąża,
 • laktacja,
 • infekcje skórne w okolicach ust,
 • opryszczka,
 • choroby układu immunologicznego,
 • stosowanie leków przeciwzapalnych i preparatów kwasu salicylowego (np. aspiryna) na około 3 dni przed zabiegiem.

Czy zabieg jest bezpieczny?

 

Wszystkie preparaty stosowane w naszym Centrum są najwyższej jakości, przeszły testy kliniczne, a także posiadają certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.