facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Osocze Bogatopłytkowe Regeneris

Medycyna estetyczna » Osocze Bogatopłytkowe Regeneris

 

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg polegający na podaniu osocza w skórę, w celu jej stymulacji i regeneracji. Pozwala na uzyskiwanie szybkich i widocznych efektów poprawy wyglądu i odmłodzenia skóry. Jest doskonałym sposobem leczenia łysienia i blizn.

 

 

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

 

Osocze bogatopłytkowe PRP to koncentrat płytek ludzkiej krwi w niewielkiej ilości osocza, pozyskiwany z krwi pacjenta, zawierający witaminy, elektrolity, substancje odżywcze i czynniki wzrostu. Od wielu lat używane jest ono w leczeniu pomocniczym w wielu dyscyplinach medycyny, gdyż posiada właściwości regeneracyjne. Zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego są całkowicie bezpieczne, gdyż nie ma ryzyka uczulenia.

Osocze bogatopłytkowe uruchamia procesy regeneracyjne i naprawcze poprzez stymulowanie komórek macierzystych do namnażania i pobudzania fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Wspomaga proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Uważne jest za swoisty „eliksir młodości”, zawierający skoncentrowane czynniki wzrostu i cytokiny, czyli podobne do hormonów substancje kierujące wszystkimi procesami przebiegającymi w organizmie.

 

 

Jak wygląda zabieg?

 

Zabieg jest dość szybki i prosty, wykonuje go lekarz dermatolog. W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość krwi od pacjenta  do specjalnych próbówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalistycznym urządzeniu (wirówce). W ciągu kilku minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które wykorzystywane jest w trakcie zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe PRP można  podawać  z zastosowaniem klasycznej  techniki  mezoterapii, albo liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Zabieg można poszerzyć o podanie fibryny pozyskanej z własnej krwi.

 

 

Jakie są wskazania do zastosowania mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

 • rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
 • korekcja zmarszczek
 • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
 • nadmierne wypadanie włosów
 • włosy zniszczone, pozbawione blasku
 • wypełnienie blizn potrądzikowych
 • polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii

Jakie efekty zapewnia zabieg ?

 

Zabieg daje trwałe, widoczne efekty odmłodzenia skóry. Wpływa na polepszenie nawilżona, jędrności, gęstości  i kolorytu skóry. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, co prowadzi do poprawy wyglądu i witalności obszarów poddanych zabiegowi. Blizny ulegają spłyceniu, redukcji, stają się mniej widoczne, kolorem przypominają zdrową skórę.

W przypadku leczenia łysienia dochodzi do zahamowania wypadania włosów, stymulacji odrostu włosów i poprawy ich kondycji, zwiększenia gęstości oraz grubości włosów.

 

 

Kiedy są widoczne i jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

 

Najlepsze efekty daje seria zabiegów, chociaż korzystne zmiany widoczne są już u wielu osób po pierwszym zabiegu. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 6-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta.

 

 

Jak długo trwa zabieg?

 

Czas trwania zabiegu zależy od ilości okolic poddawanych terapii, przeciętnie trwa około 30 minut.

 

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wkłuciu igły, dlatego około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane terapii, smaruje się maścią znieczulającą.

 

 

Co odczuwa się podczas zabiegu?

 

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekkie ukłucia i rozpieranie.

 

 

Jaki jest schemat terapii?

 

W zależności od leczonej powierzchni, dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Schemat terapii dobierany jest u każdego pacjenta indywidualnie, w zależności od wskazań i rodzaju użytego preparatu. Najczęściej terapia obejmuje od 3 do 4 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach, co 2 tygodnie.

 

 

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu?

 

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk. Sporadycznie pojawia się zasinienie lub krwiak, co jest spowodowane uszkodzeniem drobnego naczynia w trakcie wprowadzania igły w tkankę. Wszystkie te objawy mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.

 

 

Jak należy postępować po zabiegu?

 

Po zabiegu, przez dwa tygodnie, należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) , stosować filtry przeciwsłoneczne i zalecone przez lekarza preparaty regenerujące.

 

 

Czy procedura wymaga specjalnych przygotowań?

 

Procedura nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu ustalenia schematu terapii. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków wydłużających czas krwawienia, takich jak: aspiryna, acard.

 

Z jakimi innymi zabiegami zaleca się stosowanie zabiegu  mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

 

Zabieg biostymulacji komórek skóry osoczem bogatopłytkowym  może być stosowany jako monoterapia lub może być łączony z innymi zabiegami, takimi jak: peelingi, mikrodermabrazja, korekcja zmarszczek, wolumetria. 

Plan zabiegowy ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby krwi
 • nowotwory
 • schorzenia wątroby
 • leczenie immunosupresyjne
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)
 • miejscowe infekcje skórne,

Czy zabieg jest bezpieczny?

W Centrum DERMEDICA stosujemy tylko oryginalne zestawy Regeneris, które zostały przebadane klinicznie i otrzymały stosowne certyfikaty systemu jakości ISO. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z własnej krwi  pacjenta, nie powoduje ryzyka reakcji uczuleniowej.