facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Ulthera™ - HIFU

Medycyna estetyczna » Ulthera™ - HIFU

 

 

 

 

Ulthera™ precyzyjny lifting twarzy bez użycia skalpela

 

Jest to nowy zabieg, przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu skóry, który nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów medycyny estetycznej. Metoda przeciwdziała efektom starzenia, zmniejsza pojawiające się z wiekiem zwiotczenia skóry i tkanek. Umożliwia podniesienie i zwiększenie napięcia skóry, w tak istotnych dla wyglądu obszarach, jak: powieki górne i dolne, policzki, linia żuchwy czy podbródek. Zabieg ten daje rezultaty porównywalne jedynie z efektami, jakie zapewnia chirurgia plastyczna.

 

Jak działa system Ulthera™?

 

Zabieg polega na bezinwazyjnym przemodelowaniu skóry i tkanki podskórnej, poprzez dostarczenie energii ultradźwiękowej do wybranych miejsc, na wcześniej ustaloną głębokość. W miejscach, na które działamy skoncentrowaną energią, pojawiają się punkty termalnej koagulacji, które powodują obkurczanie  i skrócenie włókien kolagenowych oraz, w późniejszym okresie, ich przebudowę.

 

 

 

Pojawiający się nowy kolagen, powoduje ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, co gwarantuje pełny i trwały efekt liftingu skóry i tkanek położonych poniżej. W zależności od oczekiwań pacjenta,  stosuje się różne rodzaje głowic, które działają na różnej głębokości skóry i tkanki podskórnej. Wielopoziomowe punkty termicznej koagulacji, tworzą w tkance podskórnej spójną matrycę, co poprawia napięcie tkanek i powoduje  stopniowe podniesienie (lifting) skóry oraz jej ujędrnienie.

 

 

 

 

 

Precyzję zabiegu, umożliwia obrazowanie tkanek, za pomocą USG. Dzięki wizualizacji skóry i tkanki podskórnej na monitorze, lekarz w pełni kontroluje oddziaływanie fal ultradźwiękowych na głebokie warstwy skóry. Po raz pierwszy w historii medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, możliwy jest tak precyzyjny, nieinwazyjny i bezpieczny  zabieg liftingu twarzy.

 

 

 

Jak przebiega zabieg?


Zabieg rozpoczyna się od badania struktury tkanki podskórnej. Na podstawie diagnozy, lekarz określa głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg. Kolejny etap, polega na przykładaniu do skóry - głowicy, emitującej fale ultradźwiękowe, które wnikają w głąb tkanek. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG, co umożliwia wizualizację tkanki podskórnej oraz zapewnia wyjątkową  dokładność i precyzję.

 


 

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Zabieg Ulthera™ wiąże się z chwilowym dyskomfortem, tylko w momencie oddziaływania terapeutycznych ultradźwięków. Pacjent może czuć lekki ból, utrzymujący się przez kilka sekund. Dolegliwości bólowe można zminimalizować przez zażycie, na pół godziny przed zabiegiem, środka przeciwbólowego typu paracetamol lub przez zastosowanie tzw. ice pack, w celu schłodzenia skóry poddawanej działaniu ultradźwięków. Nie należy stosować leków przeciwzapalnych .

 

Jak długo trwa zabieg ?

 

Czas trwania  zabiegu wynosi  od 20 do 40 minut, w zależności od wybranej okolicy.

 

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

 

Lifting i napięcie skóry pojawiają się stopniowo, do 90 dni po zabiegu - tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Utrzymywanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych cech i nawyków  pacjenta oraz właściwości jego skóry. Efekt utrzymuje się przez minimum  24 miesięcy, a według najnowszych badań, nawet do 5 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ile zabiegów należy wykonać, aby osiągnąć zadawalający efekt?

 

W większości przypadków zabieg Ulthera™, wykonuje się jednorazowo. Jeden zabieg jest wystarczający, aby wyraźnie zmienić owal twarzy, podnieść opadające powieki czy zlikwidować podwójny podbródek.

 

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

 

W trakcie zabiegu zewnętrzne warstwy skóry pozostają nieuszkodzone, co powoduje, że pacjent może bezpośrednio po zabiegu wrócić do swoich codziennych czynności. W nielicznych przypadkach na skórze może wystąpić nieznaczny rumień i obrzęk, utrzymujący się do kilku godzin. Obszar poddany zabiegowi, może być wrażliwy na dotyk, przez klika dni po zabiegu.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Ulthera™?

 

Zabieg polecany jest pacjentom, którzy oczekują skutecznego, niechirurgicznego, liftingu i ujędrnienia skóry. Zalecany jest osobom z:

 • nadmiarem  skóry powiek górnych,
 • opadającymi  powiekami,
 • obniżeniem brwi,
 • wiotkością  skóry policzków,
 • głębokimi fałdami nosowo-wargowymi,
 • opadającym, zwiotczałym podbródkiem,
 • zanikiem linii żuchwy,
 • opadającymi kącikami ust.

 

Jakie  są przeciwwskazania do wykonania zabiegu ?

 

Przeciwwskazaniami do zastosowania Ulthera™są:

 • choroby skóry,
 • otwarte rany,
 • rozrusznik serca,
 • ciąża,
 • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe.​

 

Czy zabieg Ulthera™ jest bezpieczny?

 

Ulthera™przeszła szereg badań klinicznych przeprowadzonych w renomowanych ośrodkach medycznych m.in. w  University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Harvard Medical School, Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. Badania przeprowadzone na ponad 1000 pacjentów, wykazały nie tylko doskonałe efekty pozabiegowe, ale również  znakomity profil bezpieczeństwa. Dowodem bezpieczeństwa stosowania klinicznego systemu Ulthera™ jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”. Procedura „de novo” wskazuje, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia. Ulthera™ otrzymała także EuropeanCertificate of Conformance (CE) w 2008 roku oraz certyfikat Health Canada w 2009 roku.

Zabieg Ulthera™ nie powoduje żadnych działań ubocznych, zapewnia bezpieczeństwo i satysfakcję pacjentów.