facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Vela Shape

Zabiegi na Ciało » Vela Shape

 

 

VelaShape™ - to  obecnie jedyne urządzenie medyczne zarejestrowane do niechirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej, leczenia miejscowej otyłości i cellulitu. Służy również do modelowania i wyszczuplania sylwetki, poprawia napięcie i jędrność skóry. Urządzenie zostało stworzone w oparciu o sprawdzoną klinicznie, unikalną i opatentowaną technologię Vela™  oraz elos™. VelaShape™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich. System VelaShape™ został uhonorowany prestiżową nagrodą Novelles Esthẻtiques za innowacyjność.

 

 

Co to jest elos™?

 

Elos™ jest skrótem od słów Electro-Optical Synergy, co oznacza wykorzystanie współdziałania światła i prądu o wysokiej częstotliwości.

 

 

Jak działa VelaShape™?  Dlaczego VelaShape™  jest bardziej efektywna od innych dostępnych zabiegów?

 

Inowacyjność systemu  VelaShape™  polega na  połączeniu oddziaływania promieniowania podczerwonego (IR), biopolarnych fal radiowych (RF) oraz masażu podciśnieniowego i mechanicznego. Prowadzi to do wygładzenia i ujędrnienia skóry w wyniku poprawy  metabolizmu tkanki tłuszczowej, mikrokrążenia, drenażu limfatycznego.    

 • Promieniowanie podczerwone (IR) stymuluje mikrokrążenie, zwiększa natlenowanie tkanek, nagrzewa podskórną tkankę tłuszczową do głębokości około 5 mm.
 • Bipolarny prąd wysokiej częstotliwości (RF) nagrzewa tkankę tłuszczową na głębokość do 15mm, znacznie przyśpieszając metabolizm tkanki tłuszczowej.
 • Impulsowy masaż podciśnieniowy uelastycznia skórę, stymuluje fibroblasty do produkcji tkanki łącznej, poprzez rozdzielenie komórek tłuszczowych i zmniejszenie ich ucisku na układ naczyń krwionośnych i limfatycznych.
 • Mechaniczny masaż pobudza drenaż limfatyczny skóry i tkanki podskórnej, poprawiając mikrokrążenie i usuwając nadmiar nagromadzonych płynów, skutecznie zwiększając ilość dostarczanego tlenu, niezbędnego do lokalnego transportu substancji odżywczych.

Nowatorskie działanie urządzenia polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej do odpowiednio wysokiej, kontrolowanej  temperatury, co zwiększa metabolizm /spalanie/ komórek tłuszczowych poprzez przyśpieszenie przebiegu reakcji chemicznych. Połączenie trzech rodzajów energii, przy użyciu jednej głowicy terapeutycznej oraz masażu, znacząco zwiększa efekt, w porównaniu do rezultatów uzyskanych przy wykorzystaniu pojedynczego zródła energii.Biologiczne efekty działania aparatu VelaShape™
 

Podstawą redukcji obwodu ciała oraz usuwania objawów cellulitu jest zmniejszenie powiększonych komórek tłuszczowych. Zbyt duże  rozmiary tych komórek, odpowiedzialne są za zwiększony obwód ciała oraz degenerację struktury skóry. Ucisk komórek tłuszczowych,  powoduje  zaburzony przepływ w naczyniach krwionośnych i limfatycznych oraz  utratę elastyczności tkanki. Aby redukować rozmiar komórek tłuszczowych, trzeba uruchomić procesy kataboliczne w tkance podskórnej. Efektem tego jest redukcja obwodu ciała, zmniejszenie wielkości  komórek tłuszczowych oraz napięcia  pomiędzy poszczególnymi  warstwami  skóry. Usuwanie komórek tłuszczowych  z organizmu następuje przez naturalne procesy metaboliczne.

 

 

Co uzyskujemy stosując zabiegi  VelaShape™?

 

 • redukcję obwodu ciała od 2 do 7 centymetrów,
 • redukcję  cellulitu,
 • ujędrnienie i  wygładzenie skóry,
 • poprawę metabolizmu całego ciała,
 • pobudzenie procesów limfatycznych. 

 

Jak wygląda zabieg?

 

Zabieg wykonywany jest przez przeszkolony personel. Pierwszy zabieg poprzedzony jest  konsultacją, podczas której przeprowadzony jest wywiad i dokonywane są niezbędne pomiary. Obszar poddawany zabiegowi jest nawilżany preparatem VelaSpray, który zwiększa przewodnictwo energii. Skóra, w obszarze poddanym zabiegowi,  jest zasysana przez specjalną głowicę, tworząc fałd skórny, na który emitowane są fale ultradźwiękowe i radiowe, działające na tkankę tłuszczową. Zapewnia to bezpieczeństwo strukturom leżącym poniżej:  narządom, naczyniom, nerwom. Fale emitowane przez VelaShape™ delikatnie podgrzewają skórę do temperatury 42 °C. Drugą fazą zabiegu jest drenaż limfatyczny, który przyśpiesza usunięcie upłynnionych komórek tłuszczowych. 

 

W jakich okolicach może być wykonany zabieg?

 

Najczęściej wybierane obszary to:

 • brzuch,
 • uda,
 • biodra i pośladki,
 • łydki,
 • ramiona,
 • plecy,
 • podbródek,
 • dekolt.


Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu VelaShape™?   
 

 

Zabieg powoduje natychmiastowy, wyraźny efekt redukcji cellulitu. Wpływa na zmniejszenie lokalnej otyłości, wyszczuplenie,  a także poprawia wygląd skóry. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji i narastają po każdym kolejnym zabiegu. Po serii zabiegów, można uzyskać redukcję obwodu ciała od 2 do 7 centymetrów, w obszarze poddanym zabiegowi.Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

 

VelaShape™  niszczy komórki tłuszczowe, zatem efekt zabiegu jest stały.  Należy jednak pamiętać, że niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, mogą prowadzić  do dalszego odkładania się tkanki tłuszczowej w różnych okolicach ciała. Utrzymujące się z kolei zaburzenia mikrokrążenia, w połączeniu z niezdrowym  trybem życia, mogą skutkować  nawrotem cellulitu  i otyłości. Dlatego  poza prowadzeniem zdrowego trybu życia i aktywnością fizyczną,  zalecane są zabiegi podtrzymujące. W Centrum DERMEDICA pacjenci, w trakcie zabiegów VelaShape™,  objęci są opieką dietetyczki, w celu wdrożenia prawidłowych nawyków żywieniowych.

   

 

Ile zabiegów i w jakiej częstotliwości trzeba wykonać, aby uzyskać zadowalające efekty?
 

U większości pacjentów zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie  oraz  efekt redukcji cellulitu, widoczne są już po pierwszym zabiegu. W zależności od leczonej powierzchni, dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Ich ilość zależy od oceny kondycji i wielkości zmienionej powierzchni. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia.
 

 

Jak długo trwa zabieg VelaShape™?
 

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego terapii, średnio wynosi  około 60 minut.

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?
 

Zabieg  jest   bezbolesny. Podczas zabiegu pacjent odczuwa ciepły masaż.

 

Co dzieje się po zabiegu ?

 

Objawem zewnętrznym terapii jest zaczerwienienie i przejściowy wzrost temperatury powierzchni podawanej zabiegowi. Delikatny efekt zaczerwienienia skóry znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia zabiegu. Można zauważyć zwiększone wydalanie moczu, z powodu lepszego działania układu limfatycznego. VelaShape™  to tzw. zabieg lunchowy,  po jego przeprowadzeniu, można od razu wrócić do normalnej aktywności.

 

 

Jak postępować przed i po zabiegu?
 

W dniu zabiegu niezbędne jest wypicie dwóch litrów wody, co przyspiesza metabolizm i drenaż  komórek tłuszczowych. Zalecana jest również aktywność fizyczna np. godzinny spacer w umiarkowanym tempie.

 

 

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

 

Po każdym zabiegu, lub między zabiegami, zalecany jest drenaż limfatyczny, który wspomaga wydalanie z organizmu  komórek tłuszczowych, co przyśpiesza efekty zabiegowe.

 

 

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?
 

Zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Delikatne zaczerwienie skóry i uczucie ciepła wywołane zabiegiem, znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia procedury.

 

 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu VelaShape™?

 

Zabieg zalecany jest dla kobiet i mężczyzn do redukcji  tkanki tłuszczowej, wyszczuplania, modelowania sylwetki i leczenia cellulitu.

 

Strony: