facebook
G+

Promocje
Newsletter


Wyjątkowy prezent!


 

BONY UPOMINKOWE 

na zabiegi w Centrum Dermedica

 

kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

Zabiegi Odmładzające Dłonie

Zabiegi na Dłonie i Stopy » Zabiegi Odmładzające Dłonie

Dłonie to istotny element kobiecej urody. Niestety, ta część ciała jest najbardziej narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Z wiekiem skóra dłoni  staje się cieńsza i przesuszona, pojawiają się plamy i przebarwienia, a tkanka  podskórna traci swoją objętość. Obecnie znamy wiele sposobów pozwalających na poprawę wyglądu skóry dłoni. Doboru właściwej metody dokonuje lekarz, w zależności od potrzeb i kondycji skóry.

 

Odmłodzenie dłoni za pomocą kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy odpowiada za prawidłowe napięcie, elastyczność i jędrność  skóry dłoni. Wykazuje niezwykle silne działanie nawilżające, dzięki zdolności wiązania wody w naskórku. Dodatkowo wychwytuje i neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia. Do zabiegu odmładzania dłoni stosujemy lekko usieciowany kwas hialuronowy, który tworzy cienką warstwę pod skórą i jest stopniowo wchłaniany przez organizm.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

 

Zabieg polecany jest osobom, które chcą poprawić wygląd skóry dłoni, przywrócić im jędrność, sprężystość, właściwy koloryt.

 

Jak przebiega zabieg?

 

Zabieg polega na wstrzyknięciu w grzbietową powierzchnię dłoni, za pomocą tzw. miękkiej  kaniuli, żelu  zawierającego kwas hialuronowy. Po zabiegu wykonywany jest masaż dłoni w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. 

 

Jakie są efekty pozabiegowe?

 

Poprawa nawilżenia, jędrności, gęstości i kolorytu skóry, redukcja przebarwień, spłycenie drobnych zmarszczek, co prowadzi do poprawy wyglądu skóry dłoni oraz jej odmłodzenia. Prześwitujące naczynia i kościec dłoni stają się mniej widoczne.

 

Kiedy pojawia się i jak długo utrzymuje się efekt?

 

Efekty zabiegu są natychmiastowe i ulegają wzmocnieniu w ciągu dwóch kolejnych tygodni, w związku ze zdolnością kwasu hialuronowego do wiązania wody. Rezultaty zabiegu utrzymują się około 6 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta. 

 

Jak długo trwa zabieg?

 

Czas trwania zbiegu wynosi około 30 minut.

 

Czy zabieg jest bolesny?      

 

Zabieg na ogół nie jest bolesny. Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wkłuciu igły, dlatego około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane korekcji, smaruje się maścią znieczulającą.

 

Jakie są skutki uboczne?

 

W większości przypadków w miejscu wprowadzenia preparatu występuje nieznaczne zaczerwienienie skóry, czasami obrzęk. Sporadycznie pojawia się zasinienie lub krwiak, co jest spowodowane uszkodzeniem drobnego naczynia w trakcie wprowadzania igły w tkankę. Wszystkie te powikłania mają charakter nietrwały, przemijający i ustępują w ciągu kilku godzin lub dni od zabiegu.

 

Jakie są  zalecenia pozabiegowe?

 

Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia  i nagrzewania.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża i karmienie piersią,
  • miejscowe infekcje skórne,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym w aktywnym okresie choroby,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • choroby nowotworowe,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).

Czy rekomendowane są inne zabiegi?

 

W przypadku przebarwień, plam barwnikowych i soczewicowatych zaleca się zabiegi laserem frakcyjnym, IPL, kriochirurgię,  peelingi. Jędrność i elastyczność skóry dłoni można znacznie poprawić stosując fale radiowe, mezoterapię.